mins
07 اسفند 1401 - 11:48

افزایش ۱۹۰ درصدی ضریب اشغال قطار حومه ای گلستان/قیمت ها ثابت ماند

گرگان- مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ گفت: اقبال مردم سبب شده تا ضریب اشغال قطار حومه ای گلستان در اسفندماه امسال از ۱۰۰ درصد بالاتر رفته و به ۱۷۰، ۱۸۰ و ۱۹۰ درصد هم برسد.

محسن اعتماد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: قطار مسافربری حومه ای گرگان- پل سفید، ارزان قیمت و باکیفیت بالا بوده و در شهرهای ترکمن، بندرگر، نکا، بهشهر و ساری توقف می کند.

مدیرکل راه آهن شمال شرق دو افزود: قیمت بلیط تا شهر ساری چهار هزار و ۵۰۰ تومان و تا پل سفید هشت هزار تومان بوده که رقمی رویای است.

وی عنوان کرد: راه آهن تلاش کرده قیمت بلیط قطار را ثابت نگه دارد و این مسئله سبب استقبال خوب مردم شده است.

اعتماد گفت: اقبال مردم سبب شده تا ضریب اشغال قطار حومه ای گلستان در اسفندماه امسال از ۱۰۰ درصد بالاتر رفته و به ۱۷۰، ۱۸۰ و ۱۹۰ درصد هم برسد.

مدیرکل راه آهن شمال شرق دو با توضیح اینکه بلیط قطار حومه ای مانند مترو بی نام است، ادامه داد: ظرفیت این قطار ۳۰۰ نفر بوده اما تعداد آن گاه دو برابر می شود و ایستاده مسیر را طی می کنند.

وی در خصوص قطار گرگان به اینچه برون هم گفت که قیمت این قطار دو هزار و ۵۰۰ تومان بوده که قیمت بی نظیری است.

اعتماد ادامه داد: این مبلغ هیچ سوددهی برای راه آهن داشته ولی این سازمان تلاش می کنند با ثبت نگه داشتن قیمت‌ها در ایام نوروز، رضایت آنها را جلب کند.

مدیرکل راه آهن شمال شرق دو اضافه کرد: قیمت خودروی سواری و اتوبوس با قطار قابل مقایسه نیست و باید به راه آهن به عنوان یک ظرفیت توجه شود و لازمه این امر حمایت از راه آهن است.

طبق گفته وی ساعت حرکت قطار از گرگان به سمت پل سفید ساعت ۳:۴۵ صبح، ۸:۴۵ صبح و ۱۴:۲۰ بوده و ساعت برگشت هم ۱۰:۰۵ صبح، ۶:۳۰ صبح و ۱۳ است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1058011